7 listopada 2019 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny konkursu wiedzy o Grudziądzu zorganizowanego przez ODiDZN w Grudziądzu. I miejsce zajął Dominik Deja z kl. III c, II - Mateusz Zieliński z kl. III c, III - Marcin Putzowski z kl. II a. Do etapu miejskiego zakwalifikowali się: D. Deja i M. Zieliński. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Młodzież klas mundurowych Związku Strzeleckiego Strzelec ma zaszczyt zaprosić grono pedagogiczne, rodziców i uczniów naszej szkoły na przysięgę Strzelców JS 3301 w Grudziądzu, która odbędzie się 12 listopada 2019 r. o godz. 12.35 na dziedzińcu III LO.

11 listopada 2019 r. o godz. 18.00 Muzeum zaprasza do udziału w koncercie "Wolność jest w nas". W programie m.in. utwory Jacka Kaczmarskiego i Edwarda Stachury w wykonaniu Jakuba Blokesza i Dominiki Kierpiec-Kontny. Natomiast w naszej szkole biblioteka zaprasza w czasie przerw do sprawdzenia swojej wiedzy o hymnie i symbolach narodowych 8 i 12 listopada 2019 r. Uczestnicy otrzymają drobne upominki, zwycięzcy dyplomy i nagrody.

Uwag! Od 4 listopada obowiązuje nowy plan lekcji, który został opublikowany 30.10.2019 r. (w stopce strony).

Z okazji Imienin Patrona szkoły - Jana Pawła II - w poniedziałek (4 listopada 2019 r.) uczniowie noszący imię Karol i Karolina zaproszeni zostali na słodki poczęstunek do biblioteki szkolnej w czasie dużej przerwy, gdzie spotkają się z dyrekcją szkoły i księżmi katechetami, by wspólnie uczcić pamięć o Janie Pawle II.

W dniach 21 - 23 października 2019 r. odbyły się Mistrzostwa Miasta Grudziądza w piłkę ręczną chłopców.  Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce ! Gratulujemy drużynie w składzie: Remigiusz Karwasz,   Dominik Deja, Jakub Polenik, Bartłomiej Polenik, Krzysztof Osiewicz -  z kl. III c, Kacper Kurzawa, Dorian Mielewczyk, Patryk Żuraw - z kl. III b, Przemysław Kalinowski, Jakub Tyda z kl. II c, Nikodem Studański z kl. I bg, Maciej Woroniecki kl. I cp.