9 stycznia 2020 r. odbył się w III LO etap podstawowy XXXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Wzięło w nim udział 20 uczniów z różnych klas. Najlepsze wyniki uzyskali: I miejsce – Kamil Nolberczak (kl III a),
II miejsce – Michał Rudkiewicz (kl. I cp),  III miejsce – Oliwer Rossa (kl. I bg).

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do brania udziału w podobnych przedsięwzięciach propagujących zachowania proekologiczne.

Otrzymaliśmy wyniki I etapu X Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Miło nam jest zakomunikować, że do II etapu, który odbędzie się 15.01.2020 roku w Toruniu dostali się: Magdalena Czeladka z kl. I bg i Dominik Deja z kl. III c. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. B. Stopikowska.

W dniach 12-13 grudnia 2019 r. odbyły się w Grudziądzu Mistrzostwa Miasta w Halowej Piłce Nożnej. Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce. Gratulujemy !!!

Towarzystwo Opieki nad Zabytkami w Grudziądzu podziękowało uczniom-wolontariuszom naszej szkoły za udział w kweście w dniach 31.10-01.11.2019 r. na cmentarzu farnym w Grudziądzu. Dyplomy otrzymali: Kacper Kopczyński, Martyna Kazaniecka, Sandra Jędrzejewska, Weronika Kozłowska, Katarzyna Paluch, Nikola Schulz, Julia Gębala, Nikoletta Wojciechowska, Łukasz Ośkiewicz, Szymon Trendowicz, Paweł Reszka, Milena Zadrożyńska, Oliwer Rossa, Szymon Kempiński, Jessika Simson, Nikola Saworska, Lea Zakrzewska. Gratulujemy i cieszymy się, że nasi uczniowie biorą czynny udział w życiu miasta.

27.11.2019 r. w III LO odbył się etap szkolny XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Wzięło w nim udział 35 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali:  Martyna Dopierała (II a), Oliwia Melkowska (I bp), Karolina Halik (I bp) i Sara Trantau (I p).  Do etapu rejonowego zakwalifikowały się: Martyna Dopierała (II a) i Oliwia Melkowska (I bp).  Serdecznie gratulujemy wyżej wymienionym uczniom najlepszych wyników w szkole i życzymy dalszych sukcesów dwójce finalistów.  Opiekun Szkolnego Koła PCK - Barbara Stopikowska.