Drogi ósmoklasisto !

Przygotowaliśmy dla Ciebie podstawowe informacje o naborze oraz naszą ofertę w liceum czteroletnim. Przeczytaj te informacje uważnie, abyś dokonał właściwego wyboru i z sukcesem przeszedł przez proces rekrutacji na r. szk. 2019/2020.

Planujemy otwarcie następujących klas:

KLASA I A (TZW. OGÓLNA)

Klasa ogólna jest doskonałą ofertą dla młodzieży niezdecydowanej, co do wyboru konkretnego profilu. W klasie o profilu ogólnym proponujemy zakres przedmiotów rozszerzonych, który pozwala absolwentowi na dużą elastyczność w wyborze kierunku studiów. Umożliwia przygotowanie do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie lub biologii, chemii, fizyki oraz matematyki lub geografii, z wybranego języka obcego (angielskiego lub niemieckiego).

Profil ten przygotowuje do podjęcia studiów zarówno na kierunkach ścisłych, jak i humanistycznych np. prawo i administracja, nauki społeczne, ochrona środowiska, geografia, stosunki międzynarodowe, turystyka, rekreacja, lingwistyka stosowana, europeistyka, psychologia, pedagogika.

• wyjechać na wymianę młodzieży ze szkołą partnerską AFS w Gütersloh
  • brać udział w różnych projektach, np.: w Szkolnej Drużynie Ratownictwa Przedmedycznego, w Szkolnym Zespole Muzycznym TENDO, w Związku Strzeleckim "Strzelec"
  • doskonalić wiedzę z chemii z elementami chemii sądowej
  • uczestniczyć w wycieczkach krajoznawczych, rajdach, poligonach, zajęciach samoobrony, strzeleckich, musztrach
  • rozwijać swoje pasje w kołach zainteresowań

W klasie nauczany będzie j. angielski i j. niemiecki na zasadzie kontynuacji lub od podstaw w zależności od nauczanego języka w szkole podstawowej.

KLASA I B  (TZW. KLASA MUNDUROWA)

Oferta skierowana jest do absolwentów szkoły podstawowej, którzy oprócz kształcenia ogólnego przewidzianego w programie liceum, są zainteresowani poznaniem specyfiki służb mundurowych w ramach realizacji przedmiotów uzupełniających ( historia wojskowości, język angielski w służbach mundurowych i matematyka dla ciebie) i dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. W klasie o tym profilu planuje się przygotowanie do matury w zakresie rozszerzonym z dwóch wybranych  przedmiotów.

Poznanie problematyki specyfiki pracy służb mundurowych to wybór atrakcyjnej, zaszczytnej i mogącej zaspokoić aspiracje życiowe ścieżki kariery zawodowej.

Kandydatów do tej klasy powinna cechować otwartość na zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy, sprawność fizyczna, chęć pracy zespołowej. W ciągu czterech lat pobytu w liceum zdobędą podstawy wiedzy teoretycznej na temat pracy służb mundurowych oraz wiedzy praktycznej w zakresie technik samoobrony, strzelania, pokonywania przeszkód terenowych, musztry i ratownictwa przedmedycznego.

Absolwenci tej klasy po czterech latach nauki otrzymają certyfikat potwierdzający zdobycie dodatkowej wiedzy i umiejętności w zakresie służb mundurowych.

• poznać specyfikę pracy w służbach mundurowych
  • uzyskać wysoką sprawność fizyczną, praktyczne umiejętności z zakresu musztry, strzelania, samoobrony, pomocy przedmedycznej
  • przygotować się do podjęcia studiów na kierunkach cywilnych w zakresie bezpieczeństwa narodowego i wojskowego
  • podnieść kompetencje językowe ( przedmiot uzupełniający: język angielski w służbach mundurowych)
  • zdobyć umiejętności pracy w zespole, odpowiedzialności, samodyscypliny
  • wszechstronnie rozwijać swoje zainteresowania, korzystając z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych organizowanych w liceum
  • brać udział w różnych projektach, np.: w Związku Strzeleckim "Strzelec", w Szkolnej Drużynie Ratownictwa Przedmedycznego, w Szkolnym Zespole Muzycznym TENDO
  • korzystać z wiedzy i doświadczenia żołnierzy zawodowych jednostek: CSLog i JW1109 zapewniającej wysoką jakość w realizacji specjalistycznego programu

KLASA I C - GRUPA MUNDUROWA

• rozwijać zainteresowania teatralne i dziennikarskie

KLASA I C - GRUPA OGÓLNA:

Grupa ogólna klasy I c jest doskonałą ofertą dla młodzieży niezdecydowanej, co do wyboru konkretnego profilu. W klasie o profilu ogólnym proponujemy zakres przedmiotów rozszerzonych, który pozwala absolwentowi na dużą elastyczność w wyborze kierunku studiów. Umożliwia przygotowanie do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie lub biologii, chemii, fizyki oraz matematyki lub geografii, z wybranego języka obcego (angielskiego lub niemieckiego).

• brać udział w olimpiadach i konkursach tematycznych
  • wyjechać na wymianę młodzieży ze szkołą partnerską AFS w Gutersloh
  • brać udział w różnych projektach, np.: w Szkolnej Drużynie Ratownictwa Przedmedycznego,       w Szkolnym Zespole Muzycznym TENDO, w Związku Strzeleckim "Strzelec"
  • rozwijać swoje pasje w kołach zainteresowań

KLASA I C - GRUPA MUNDUROWA:

Grupa mundurowa klasy I c to oferta skierowana do absolwentów szkoły podstawowej, którzy oprócz kształcenia ogólnego przewidzianego w programie liceum, są zainteresowani poznaniem specyfiki służb mundurowych w ramach realizacji przedmiotów uzupełniających ( historia wojskowości, język angielski w służbach mundurowych i matematyka dla ciebie) i dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. W klasie o tym profilu planuje się przygotowanie do matury w zakresie rozszerzonym z dwóch wybranych  przedmiotów.

UWAGA !

Grupa oddziałowa lub międzyoddziałowa powstanie, jeśli liczba uczniów będzie stanowiła minimum 12. osób.

Projekt Informatyczne zielone garnizony  może być realizowany, o ile zbierze się grupa 16. osób.